Vinný lístek

výběr kvalitních vín

Šumivá vína a Champagne

Cava Jaume serre

320,- Kč

Španělský sekt vyráběný klasickou Champagne metodou, ovocité a lehké šumivé víno s jemným perlením.

Cava DO brut rosado NV, lacrima Baccus

390,- Kč

Prosecco, La Vigna di sarah, Brut DOC

495,- Kč

Jemné svěží prosecco s tóny žlutých jablek...

La Tordera, Brunei, Valdobbiadene DOCG, brut

495,- Kč

Prosecco s vyváženým aroma květin a ovoce, intenzivní vůní zelených jablek, hrušky a liči. Čerstvá, harmonická, šťavnatá dlouhotrvající chuť.

Prosecco Duca Di Dolle Brut, Valdobbiadene

495,- Kč

Excelentní Prosecco. Intenzivní slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky. Svěží vůně čerstvých bylinek, jemné tóny jablek a květin. Harmonická chuť suchá a pevná se slaným závěrem.

Prosecco Bepin De Eto Brut, Millesimato Conegliano Valdobbiadene

495,- Kč

Prosecco z rodinného vinařství. Delikátní vůně čerstvě upečeného chleba, kterou doplňují tóny jablek, hrušek a meruněk. V závěru vůně růží a akátu. Krásně pitelné svěží víno s výraznou kyselinou v závěru.

Champagne Gruet, Grande Reserve NV

990,- Kč

Champagne Perrier Joüet Brut

1 790,- Kč

Dokonalá aromatická harmonie v jemné rovnováze. Světlá, průzračná zlatavá barva. Živé půvabné bublinky. Křišťálově čisté víno. Při ochutnání zaplaví patro dravá, veselá vitalita.

Champagne Möet & Chandon Brut

1 400,- Kč

Jde o suché víno světle žluté barvy se zeleným nádechem tvořené směsí Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Vůně je jemně vinná s nástupem hroznů a květů lípy. Chuť vyvážená, zanechává pocit šťavnaté harmonie.

Bílá vína z Čech a Moravy

MOPR 2019 PS, suché - vinařství pod Radobýlem

450,- Kč

Ryzlink Rýnský 2020 PS, suché - vinařství pod Radobýlem

490,- Kč

Pinot Gris PS, suché - vinařství Ilias, Mikulovská oblast

495,- Kč

Veltlínské Zelené I kabinet, suché - vinařství Ilias, Mikulovská oblast

480,- Kč

Ryzlink rýnský, VOC, suché - THAYA

385,- Kč

Vůně je ovocná s nádechem čerstvých meruněk, lipového květu a bylinek. Chuť je plná, šťavnatá s velmi dobrou ovocnou kyselinou doplněnou o tóny meruňky a citrusových plodů.

Veltlínské zelené, VOC, suché - THAYA

385,- Kč

Vůně je výrazná, kořenitá s čitelným projevem pepře, sušených bylinek a zralého žlutého ovoce. Chuť je plnější, kořenitá s tóny citrusů, jablečného jadřince a stopou čerstvých mandlí.

Sauvignon, pozdní sběr, suché - THAYA

385,- Kč

Vůně je intenzivní s tóny žlutého exotického ovoce, zvláště manga a citrusů. Chuť je pikantní, šťavnatá, řízná s velmi dobrou kyselinou a ovocným projevem.

Chardonnay APRI, pozdní sběr, suché - THAYA

990,- Kč

Jedinečný chardonnay z naši nejvyšší řady apri, které zrají na nových barikových sudech. Čistá světle zlatavá barva. Vůně je čistá, výrazná s ovocným projevem. Chuť je plná, intenzivní s nádechem exotického ovoce, zeleného jablka a jemným dotekem dřeva.

Tramín Červený, polosladký - Kolby, Pouzdřany

355,- Kč

Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suché - KOLBY, Pouzdřany

395,- Kč

Šťavnatý ryzlink s pikantní kyselinkou, výrazným černo-ovocným tónem. Ve vůni velmi mastný tón.

Ryzlink vlašský, pozdní sběr, suché - KOLBY, Pouzdřany

590,- Kč

Velmi plné odrůdové víno s výraznou minerální kyselinkou. Terroir naší viniční trati vytváří velmi originální ryzlink s unikátní charakteristikou. Vůně velmi rozmanitá, plná a kořenitá s typickým medovo-květovým tónem. Barva zlatavá s jiskrnými odlesky.

Pinot Blanc, pozdní sběr, suché - REISTEN

375,- Kč

Jemná vůně s nádechem fialky v aromatice připomíná grepovou dužninu. V plné chuti můžeme vnímat harmonii s pikantní mineralitou, která dává vínu možnost vyniknout v dlouhé dochuti.

Sauvignon Blanc, pozdní sběr, suché - REISTEN

375,- Kč

Explosivní, svěží vůně s tóny vyzrálé bílé broskve a jemným aroma černého rybízu. V plné, šťavnaté a minerální chuti můžete vnímat příjemnou harmonii živé kyselinky a jemného zbytku cukru. Elegantní dochuť je dlouhá, ovocná s typicky broskvovými tóny na patře.

Ryzlink Vlašský 2018, Boží Muka, Classic - REISTEN

375,- Kč

Víno s vůní šípkové růže a tóny meduňky. V plné chuti vnímáme nasládlost medu i aroma citrusů a bylinek. Vysoký zbytek cukru, spolu s příjemnou kyselinkou, dává vínu krásnou živost.

Ryzlink rýnský Rezerva, suché - FRLAUS

395,- Kč

Zlatavě žlutá barva se slámovými odlesky. Typická vůně meruněk, lipového květu a sušených bylinek. Výrazná ovocná chuť přecházející v minerální dlouhý závěr a pikantní kyselinu.

Chardonnay Rezerva, suché - FRLAUS

395,- Kč

Suché víno žluto-zlatavé barvy s vůní po rozkvetlé louce a vanilkovém dřevě s nádechem máslových sušenek. Chuť je plná, výrazně ovocná. Víno kvasilo a zrálo 8 měsíců na hrubých kvasničných kalech, což se projevilo v mohutnosti a krémovitosti. Dlouhý minerální závěr a svěží kyselina doplňují celkový dojem z vína, které má potenciál nazrávat delší dobu v lahvi.

Červená vína z Čech a Moravy

Cuvée FR SV, suché - vinařství,Tři čtvrtě

485,- Kč

Tmavě rubínová barva tohoto cuvée pokračuje do plné ovocné kořenité vůně s tóny višní a sušeného ovoce. V chuti elegantní s tóny černých třešní, sušeného ovoce a skořice se zajímavě strukturovanou tříslovinou.

Frankovka PS, suché - vinařství,Tři čtvrtě

485,- Kč

Typická tmavě třešňová barva, díky výbornému ročníku a také dlouhému ležení v sudu. Vůně je ovocná s tóny třešní a malin. V plné chuti najdeme ovocné tóny černých třešní a cascary. V dochutí se projevu kořenitost odrůdy a vyšší tříslovina.

Pinot Noir 2017, suché - vinařství pod Radobýlem, Oblast čehy

585,- Kč

Jde o křížence Frankovky a Svatovavřineckého, přebírajícího nejlepší vlastnosti rodičů. Víno charakterizuje sytě rubínová barva s vysokou viskozitou. Vůně a chuť lesních plodů, převážně borůvek je dokonale snoubena s plným a mohutným taninem, který zráním na lahvi vytváří sametovou dochuť.

Pinot Noir PS, suché vinařství THAYA, Znojemská oblast

365,- Kč

Víno sytější barvy. Aromatika je svěží, čerstvá po třešních a višních s lehkou likérovostí. Krásná plná chuť s náznakem dřevitosti daným zráním na dřevěných sudech.

Svatovavřinecké PS, suché - vinařství THAYA, Znojemská oblast

365,- Kč

Čistá, tmavě inkoustová barva s fialovými odlesky. Aroma vína je výrazné s tóny marmelády z lesního ovoce a vanilky. Chuť vína je plná s projevem lesních tmavých plodů, zejména pak ostružin a borůvek.

Apri Pinot Noir suché - vinařství THAYA, Znojemská oblsat

990,- Kč

Jedinečný pinot noir z naší nejvyšší řady apri. Vůně je široká s klasickými tóny odrůdy pinot noir. Objevuje se zde třešně a višně s lehkou stopou zrání vína v sudu. Chuť je strukturní postavena převážně na peckovém ovoci a lehké stopě fialek. Dlouhá perzistence umocňuje sílu tohoto vína.

Merlot - Pinot Noir 2019 suché - vinařství Ilias, Mikulovská oblast

750,- Kč

Cabernet savignon a Merlot suché, výběr z hroznů - vinařství Kolby Pouzdřany

485,- Kč

Červená vína z Itálie

Primitivo IGP Mascherone, Chuaromonte, Puglie

540,- Kč

Rubínově červené víno, aromatické s intenzivním buketem, velmi ovocné s vůni ostružin, jahod a malin a kořeněnými tóny. Chuť je svěží a elegantní.

Valpolicella Classico DOC, Rugolin, Veneto

490,- Kč

Rubínová barva s purpurově modrými odlesky, vůně tmavých třešní s jemným náznakem pepře, perníkového koření a švestek. Chuť je ovocité struktury, s jemným dotekem tříslovin a dobrou délkou.

Valpolicella Ripasso DOC, Streza, Veneto

595,- Kč

Ripaso neboli malé Amarone je vyráběné klasickou metodou opětovné macerace „repasováním“ hroznů, ze kterých bylo nejprve vyrobeno víno Amarone. Jedná se o velká kvalitní vína silné chuti a vůně.

Dolcetto d´Alba DOC, Luigi Pira, Piemont

490,- Kč

Excelentní malé vinařství, víno leží na sudu, ovocitá chuť s nádechem dřeva a vanilky. Vinařství Pira je řazeno mezi nejlepší v regionu.

Barolo Serralunga DOCG, Pira, Piemonte

1 250,- Kč

Granátová červená barva s rubínovými odlesky. Intenzivní buket s vůní vanilky a lékořice, který dodává vánu jeho dlouhé zrání na dubových sudech. Dobře strukturované víno s pozoruhodnými taniny a velmi dlouho dochutí.

Barbera d ́Alba DOC, Mauro Molino, Piemonte

520,- Kč

Tmavě fialová červená barva, jemný a ovocný buket s vůní zralých červených bobulí a minerálů. Čerstvé víno, jemné a s dochutí.

Langhe Nebbiolo DOC, Mauro Molino, Piemonte

595,- Kč

Nazývané též malé Barbaresco. S vůni zralého bobulovitého ovoce, s pikantními balzamickými tóny doplněné o tabák, kůži a cedr. Chuť je bohatá, plná s dostatkem koření a ovoce.

Barolo DOCG, Mauro Molino, Piemonte

1 250,- Kč

Barolo je králem italských vín, jejich potenciál zrání dosahuje neskutečných možností. Víno je svěží a elegantní s tóny kůže, sena a koření. Na patře je kulaté, dobře vyvážené mezi kyselostí a taniny.