Vinný lístek

výběr kvalitních vín

Šumivá vína a Champagne

Cava Jaume serre

320,- Kč

Španělský sekt vyráběný klasickou Champagne metodou, ovocité a lehké šumivé víno s jemným perlením.

De Bernard, cuvée, Extra Dry

375,- Kč

Prosecco slámové barvy se zelenkavými odlesky a ovocnou chutí s náznaky jablka a banánu.

Casa Farive, Spumante Rosa Rosé, Extra Dry

395,- Kč

Plné a delikátní prosecco s vůní červeného ovoce a růží.

La Tordera, Brunei, Valdobbiadene DOCG, brut

490,- Kč

Prosecco s vyváženým aroma květin a ovoce, intenzivní vůní zelených jablek, hrušky a liči. Čerstvá, harmonická, šťavnatá dlouhotrvající chuť.

Prosecco Duca Di Dolle Brut, Valdobbiadene

495,- Kč

Excelentní Prosecco. Intenzivní slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky. Svěží vůně čerstvých bylinek, jemné tóny jablek a květin. Harmonická chuť suchá a pevná se slaným závěrem.

Prosecco Bepin De Eto Brut, Millesimato Conegliano Valdobbiadene

495,- Kč

Prosecco z rodinného vinařství. Delikátní vůně čerstvě upečeného chleba, kterou doplňují tóny jablek, hrušek a meruněk. V závěru vůně růží a akátu. Krásně pitelné svěží víno s výraznou kyselinou v závěru.

Champagne Taittinger Rosé Brut

1 950,- Kč

Lesklá, růžová barva se světlými okraji. Sametová, komplexní a ovocná chuť s dobře zakomponovanou mineralitou a kyselinou. V chuti je nádech lesního ovoce.

Champagne Perrier Joüet Brut

1 790,- Kč

Dokonalá aromatická harmonie v jemné rovnováze. Světlá, průzračná zlatavá barva. Živé půvabné bublinky. Křišťálově čisté víno. Při ochutnání zaplaví patro dravá, veselá vitalita.

Champagne Möet & Chandon Brut

1 400,- Kč

Jde o suché víno světle žluté barvy se zeleným nádechem tvořené směsí Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Vůně je jemně vinná s nástupem hroznů a květů lípy. Chuť vyvážená, zanechává pocit šťavnaté harmonie.

Bílá vína z Čech a Moravy

Tramín červený, pozdní sběr, polosuché - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

345,- Kč

Aroma po muškátu a bezových květech. K tomu šťavnatá hruška, sladší chuti s příjemnou kyselinou.

Ryzlink rýnský, VOC, suché - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

385,- Kč

Vůně je ovocná s nádechem čerstvých meruněk, lipového květu a bylinek. Chuť je plná, šťavnatá s velmi dobrou ovocnou kyselinou doplněnou o tóny meruňky a citrusových plodů.

Veltlínské zelené, VOC, suché - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

385,- Kč

Vůně je výrazná, kořenitá s čitelným projevem pepře, sušených bylinek a zralého žlutého ovoce. Chuť je plnější, kořenitá s tóny citrusů, jablečného jadřince a stopou čerstvých mandlí.

Sauvignon, pozdní sběr, suché - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

385,- Kč

Vůně je intenzivní s tóny žlutého exotického ovoce, zvláště manga a citrusů. Chuť je pikantní, šťavnatá, řízná s velmi dobrou kyselinou a ovocným projevem.

Chardonnay APRI, pozdní sběr, suché - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

990,- Kč

Jedinečný chardonnay z naši nejvyšší řady apri, které zrají na nových barikových sudech. Čistá světle zlatavá barva. Vůně je čistá, výrazná s ovocným projevem. Chuť je plná, intenzivní s nádechem exotického ovoce, zeleného jablka a jemným dotekem dřeva.

Ryzlink vlašský Hermes, suché - GALA

685,- Kč

Nejvyšší řada vín Gala vinařství, výjimečné terroir Pálavy, sklízeno ručně zrající 10měsíců ve starších dubových sudech, výběr z nejlepších částí jednotlivých částí. Krásné excelentní víno.

Ryzlink rýnský, pozdní sběr, suché - KOLBY

395,- Kč

Šťavnatý ryzlink s pikantní kyselinkou, výrazným černo-ovocným tónem. Ve vůni velmi mastný tón.

Ryzlink vlašský, pozdní sběr, suché - KOLBY

395,- Kč

Velmi plné odrůdové víno s výraznou minerální kyselinkou. Terroir naší viniční trati vytváří velmi originální ryzlink s unikátní charakteristikou. Vůně velmi rozmanitá, plná a kořenitá s typickým medovo-květovým tónem. Barva zlatavá s jiskrnými odlesky.

Pinot Blanc, pozdní sběr, suché - REISTEN

355,- Kč

Jemná vůně s nádechem fialky v aromatice připomíná grepovou dužninu. V plné chuti můžeme vnímat harmonii s pikantní mineralitou, která dává vínu možnost vyniknout v dlouhé dochuti.

Sauvignon Blanc, pozdní sběr, suché - REISTEN

375,- Kč

Explosivní, svěží vůně s tóny vyzrálé bílé broskve a jemným aroma černého rybízu. V plné, šťavnaté a minerální chuti můžete vnímat příjemnou harmonii živé kyselinky a jemného zbytku cukru. Elegantní dochuť je dlouhá, ovocná s typicky broskvovými tóny na patře.

Pálava, výběr z hroznů, polosladké - REISTEN

395,- Kč

Víno s vůní šípkové růže a tóny meduňky. V plné chuti vnímáme nasládlost medu i aroma citrusů a bylinek. Vysoký zbytek cukru, spolu s příjemnou kyselinkou, dává vínu krásnou živost.

Ryzlink rýnský Rezerva, suché - FRLAUS

385,- Kč

Zlatavě žlutá barva se slámovými odlesky. Typická vůně meruněk, lipového květu a sušených bylinek. Výrazná ovocná chuť přecházející v minerální dlouhý závěr a pikantní kyselinu.

Chardonnay Rezerva, suché - FRLAUS

385,- Kč

Suché víno žluto-zlatavé barvy s vůní po rozkvetlé louce a vanilkovém dřevě s nádechem máslových sušenek. Chuť je plná, výrazně ovocná. Víno kvasilo a zrálo 8 měsíců na hrubých kvasničných kalech, což se projevilo v mohutnosti a krémovitosti. Dlouhý minerální závěr a svěží kyselina doplňují celkový dojem z vína, které má potenciál nazrávat delší dobu v lahvi.

Bílá vína z Itálie

Soave DOC - Corte Adami, Veneto

445,- Kč

Jednoduché víno, velmi pitelné a příjemné, které vás nikdy neomrzí. Krásný příklad z oblasti Soave, kde se snoubí typické aroma hroznů Garganega (bílé květy, bílé ovoce a citrusy) s mineralitou charakteristickou pro tuto oblast a jejími nekonečnými odstíny. Má krásnou žlutou barvu se zelenkavými tóny. Na patře je plné a komplexní, elegantní a svěží, stejně jako aromatické s úctyhodným konečným výsledkem. Rozmanité a všestranné víno, co se týká párování s jídlem.

Gavi DOCG - IL Poggio, Piemonte

485,- Kč

Ve sklence září světle slámově žlutou barvou. S každým douškem se může člověk těšit na šťavnaté ovoce a příjemně kyselou hru. Jemná mineralita trvá až do dlouhého zakončení.

Červená vína z Čech a Moravy

Cuvée FR SV - Tři čtvrtě

485,- Kč

Tmavě rubínová barva tohoto cuvée pokračuje do plné ovocné kořenité vůně s tóny višní a sušeného ovoce. V chuti elegantní s tóny černých třešní, sušeného ovoce a skořice se zajímavě strukturovanou tříslovinou.

Frankovka - Tři čtvrtě

485,- Kč

Typická tmavě třešňová barva, díky výbornému ročníku a také dlouhému ležení v sudu. Vůně je ovocná s tóny třešní a malin. V plné chuti najdeme ovocné tóny černých třešní a cascary. V dochutí se projevu kořenitost odrůdy a vyšší tříslovina.

André, pozdní sběr, suché - Velké Pavlovice

485,- Kč

Jde o křížence Frankovky a Svatovavřineckého, přebírajícího nejlepší vlastnosti rodičů. Víno charakterizuje sytě rubínová barva s vysokou viskozitou. Vůně a chuť lesních plodů, převážně borůvek je dokonale snoubena s plným a mohutným taninem, který zráním na lahvi vytváří sametovou dochuť.

Rulandské modré, pozdní sběr, suché - Velké Pavlovice

485,- Kč

Rubínová až cihlově červená barva je typická pro Rulandské modré. Víno má vůni jahodového kompotu s přezrálými malinami. Chuť je vyzrálá a lahodná s tóny smetany, jahod a horkých malin.

Svatovavřinecké - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

365,- Kč

Čistá, tmavě inkoustová barva s fialovými odlesky. Aroma vína je výrazné s tóny marmelády z lesního ovoce a vanilky. Chuť vína je plná s projevem lesních tmavých plodů, zejména pak ostružin a borůvek.

Apri pinot noir - TRÁVNÍČEK & KOŘÍNEK

990,- Kč

Jedinečný pinot noir z naší nejvyšší řady apri. Vůně je široká s klasickými tóny odrůdy pinot noir. Objevuje se zde třešně a višně s lehkou stopou zrání vína v sudu. Chuť je strukturní postavena převážně na peckovém ovoci a lehké stopě fialek. Dlouhá perzistence umocňuje sílu tohoto vína.

Červená vína z Itálie

Primitivo IGP Mascherone, Chuaromonte, Puglie

Rubínově červené víno, aromatické s intenzivním buketem, velmi ovocné s vůni ostružin, jahod a malin a kořeněnými tóny. Chuť je svěží a elegantní.

Valpolicella Classico DOC, Rugolin, Veneto

555,- Kč

Rubínová barva s purpurově modrými odlesky, vůně tmavých třešní s jemným náznakem pepře, perníkového koření a švestek. Chuť je ovocité struktury, s jemným dotekem tříslovin a dobrou délkou.

Valpolicella Ripasso DOC, Streza, Veneto

560,- Kč

Ripaso neboli malé Amarone je vyráběné klasickou metodou opětovné macerace „repasováním“ hroznů, ze kterých bylo nejprve vyrobeno víno Amarone. Jedná se o velká kvalitní vína silné chuti a vůně.

Dolcetto d'Alba DOC, Pira, Piemonte

410,- Kč

Excelentní malé vinařství, víno leží na sudu, ovocitá chuť s nádechem dřeva a vanilky. Vinařství Pira je řazeno mezi nejlepší v regionu.

Barolo Serralunga DOCG, Pira, Piemonte

1 150,- Kč

Granátová červená barva s rubínovými odlesky. Intenzivní buket s vůní vanilky a lékořice, který dodává vánu jeho dlouhé zrání na dubových sudech. Dobře strukturované víno s pozoruhodnými taniny a velmi dlouho dochutí.

Barbera d ́Alba DOC, Mauro Molino, Piemonte

540,- Kč

Tmavě fialová červená barva, jemný a ovocný buket s vůní zralých červených bobulí a minerálů. Čerstvé víno, jemné a s dochutí.

Langhe Nebbiolo DOC, Mauro Molino, Piemonte

585,- Kč

Nazývané též malé Barbaresco. S vůni zralého bobulovitého ovoce, s pikantními balzamickými tóny doplněné o tabák, kůži a cedr. Chuť je bohatá, plná s dostatkem koření a ovoce.

Barolo DOCG, Mauro Molino, Piemonte

1 550,- Kč

Barolo je králem italských vín, jejich potenciál zrání dosahuje neskutečných možností. Víno je svěží a elegantní s tóny kůže, sena a koření. Na patře je kulaté, dobře vyvážené mezi kyselostí a taniny.

Barbaresco, Fiorenzo Nada, Piemont

Vůně vyzařuje dostatek zralého, drobného, červeného ovoce, přecházejícího do pikantní kořenité noty podpořené o tóny ušlechtilého dřeva. Středně plná, hřejivá, pevná chuť s bohatostí ovoce.

Barbera d´Alba, La Morra, Elio Altare

990,- Kč

Vůně vyzařuje dostatek zralého bobulového ovoce, přecházejícího do pikantní balzamické noty podpořené o tóny ušlechtilého dřeva a čokolády. Plnější, hřejivá, pevná chuť s bohatostí ovoce s komplexním sametovým závěrem.

Chianti Clasicco DOCG, Volpaia, Toskánsko

590,- Kč

Víno je složeno primárně z odrůdy Sangiovese, doplněno malým podílem odrůd Canaiolo, Merlot a Syrah. Víno zraje čtrnáct měsíců ve velkých dubových sudech. Rubínová barva s cihlovými okraji, vůně je ovocná s tóny višní. V chuti jsou cítit švestky, koření a také lesní jahody. Dlouhý závěr s tóny kávy a příjemnými taniny.

Červená vína z Chile

Cabernet Sauvignon, Private Reserve, Maule - AROMO

325,- Kč

Lahodné víno višňové barvy s elegantní vyvážeností a komplexností. Jemné aroma s vůní dřeva a chutí lesních plodů.

Malbec, Private Reserve, Maule - AROMO

325,- Kč

Víno tmavé intenzivní barvy s kořeněným charakterem a výrazem černých bobulí. Komplexní aroma sladkého koření, fíků a tabáku.