ne-SMYSL aneb příběh smysluplného jídla a pití

Dnešní restaurant ne-SMYSL se nachází na poměrně frekventovaném místě s dlouholetou historií. Okraj Prahy, nad stanicí metra C - Kačerovem, mu dává výhodu skvělé dostupnosti autem i příměstskou dopravou. Jak se tu ale podnik s takto zvláštním pojmenováním ocitl?

Na to se budeme muset ponořit o několik desítek let nazpátek.

Za dob První republiky, kdy se Praha velmi rychle rozvíjela, vytvářela se nová infrastruktura a zástavba rostla rychleji než kdy dříve, byla Jihlavská ulice důležitou dopravní trasou tramvají. Potkat jste tu mohli tramvaje č. 14 a později i č. 3, které vyrážely v pravidelných intervalech přes Budějovickou a na náměstíčku před činžovní budovou, kde se nachází dnešní restaurant, měly tyto spoje konečnou stanici.

Podnik má zázemí v přízemí činžovní budovy, stejně jako před lety. Už za prvorepublikové éry byl vyhledáván obyvateli z okolí a byl srdcem nově vyrůstající zástavby. Jak šel čas, přišla válka, velkolepé plány výstavby šly stranou a v Jihlavské ulici se téměř zastavil čas. Razantní změna přišla až s rokem 1970, kdy bylo tramvajové spojení úplně zrušeno, aby ustoupilo nejnovější moderní technologii – nově otevřené stanici metra C – Kačerov.

Přestože tato doba nebyla pro restaurant úplnou výhrou, našel se po Sametové revoluci nový vlastník, který podnik plně zrekonstruoval a vdechl mu novou krev do žil. K restauraci přibyla i diskotéka v suterénu a kdysi jeden z nejznámějších podniků v Praze se stal opět centrem dění. V letech následujících prošel ještě několika zásadními rekonstrukcemi, až po vzhled, kterým se pyšní v době současné. Pro své zákazníky nabízí kapacitu až 300 míst.

Restaurant Ne-Smysl se skládá z hlavní části restaurace, soukromého salonku, privátních prostor v suterénu, které lze taktéž využít pro firemní večírky či jiné eventy a krásné zahrádky s výhledem. Samozřejmostí je moderně vybavená kuchyně, prostorný bar a pečlivě vyškolený personál, který se nejen při akcích ale i během všedních dnů stará o vaše pohodlí a naprostou spokojenost.

Koncept restaurace je laděn do moderního stylu. Rádi pro vás připravujeme tradiční kuchyni, stejně tak jako mezinárodní speciality. Naši kuchaři jsou profesionálové, kteří si zakládají na své pověsti, a proto vám vždy naservírují jen poctivě připravené jídlo, bez jakýchkoli náhražek a pouze z těch nejlepších surovin. To platí jak pro polední menu, tak pro večerní a lá Carte. Naším cílem je mít mnoho spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet, ať už za kvalitní gastronomií, příjemným personálem či skvěle vybraným vínem.

Nechte se i vy zlákat atmosférou podniku, přijďte posedět a nechte se rozmazlovat jedinečnými gurmánskými zážitky. Když pak nad skleničkou pohlédnete z okna a uvidíte atmosféru Kačerova, můžete společně s námi zavzpomínat na éru dob minulých a možná někde v dáli zaslechnete cinkání tramvaje č. 14. A nebo je to jen ne-SMYSL…Školení nebo prezentace v salónku

Domluvte si u nás v restauraci firemní školení či další jiné prezentace.

Více informací

Virtuální prohlídka restaurantu ne-SMYSL

Prohlídněte si naší restauraci virtualní prohlídkou.

Prohlídka zde